ПРОСЛЕЂЕНИ ПОЛИЦИЈИ И ТУЖИЛАШТВУ: Претња смрћу директорима који одобре вакцинацију деце
БРАЗИЛСКА здравствена регулаторна агенција Анвиса саопштила је данас да је свих пет директора тог тела добило претње смрћу уколико одборе вакцинацију деце између 5 и 11 година.
Фото: ЕПА
Анвиса је навела да је послала претеће имејлове полицији и тужилаштву, пренео је Ројтерс.
Додаје се су претеће поруке послате у четвртак ујутро.
Претње су добиле и школе у бразилској држави Парана, истиче се.
Претње су почеле када је компанија Фајзер у среду саопштила да ће затражити од америчке Агенције за храну и лекове да им се одобри давање вакцине за децу од пет до 11 година, што им је данас и званично дозвољено.
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)