ДА ЛИ ЋЕТЕ МОРАТИ ДА ПРАВИТЕ НОВИ НАЛОГ НА ФЕЈСБУКУ? Нови лого друштвене мреже - плаво слово "М"
КОМПАНИЈА "Фејсбук" се више не зове тако, него - Мета, што на грчком значи "иза", "у даљини" или "изван граница" (слично значењу енглеске речи "beyond").
Фото: Depositphotos
Оснивач те компаније Марк Закерберг је ову промену најавио прошле недеље, истичући да ће фирма доживети рибрендинг, па ће се тако матична компанија која у власништву има и Инстаграм и Воцап звати "Мета", а имаће и нови лого - стилизовано плаво слово "М".
Засада нема више информација о томе колико дуго се радило на промени назива, а медији су пренели да ново име није било познато чак ни запосленима у компанији. Назив "Мета" заснован је на Закерберговим поновљеним референцама о "метаверзуму" и "хоризонту" као називу за "Фејсбук".
Закерберг је истакао да је циљ трансформисати "Фејсбук"из друштвене мреже у чвориште нове "масовне креативне економије". Због тога ће уложити око 10 милијарди долара ове године, и наставиће да улажу и у будућности.
Иако се компанија још званично није огласила о томе да ли ће корисници морати да праве нове налоге на "Фејсбуку", по свему судећи, друштвена мрежа остаје иста.
Безбедност? Нема разлога за бригу!
Још један изузетно битан детаљ је, наравно, приватност и сигурност корисника, нешто са чиме се "Фејсбук" прилично мучи и у својој много једноставнијој верзији. Зато није нелогично упитати се колико се Закерберговој компанији може веровати у вези са метаверзумом. Он одговара - нема никаквог разлога за бригу!
- У последњих десетак година сам заиста интернализовао овај принцип - увек треба бити транспарентан и не изненађивати људе. Много разговарамо са експертима и овде је реч о дизајнирању за безбедност и инклузивност - рекао је оснивач "Фејсбука".
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (1)