ИЗРАЕЛ ПРИЗНАО СПУТЊИК В: Дозвољено путовање у Свету земљу са руском вакцином
МИНИСТАР туризма Израела Константин Развозов саопштио је да је Тел Авив донео одлуку да од 15. новембра дозволи улазак у земљу туристима који су примили руску вакцину „Спутњик Ве“ (Sputnik V) и који долазе из земаља које се не налазе у „црвеној зони“.
Фото АП
-Питање признања „Спутњика Ве“ нашло се на дневном реду јучерашњег састанка премијера и министра здравља. Они су се донели одлуку: Израел ће признати вакцину „Спутњик Ве“ од 15. новембра, рекао је Развозов Спутњику, нагласивши да ће уз то бити потребно да се уради и серолошки тест.
Он је додао да, чим Светска здравствена организација призна руску вакцину, тест више неће бити потребан.
-У блиској будућности ће бити објављен списак „црвених држава“ са високим степеном инфекције и улазак туриста из тих земаља ће бити одложен на неколико недеља, док се епидемиолошка ситуација тамо не побољша. По мојим информацијама, Русија ће бити на том списку“, додао је Развозов.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)