ДРАМАТИЧНЕ СЦЕНЕ НА ЈУГУ ИТАЛИЈЕ: У снажној олуји страдала најмање једна особа! (ФОТО/ВИДЕО)

25. 10. 2021. у 21:22

ЈУГ Италије је и данас, други дан за редом на удару снажне олује у којој је живот изгубила најмање једна особа.

ДРАМАТИЧНЕ СЦЕНЕ НА ЈУГУ ИТАЛИЈЕ: У снажној олуји страдала најмање једна особа! (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Танјуг АП

На бројним локацијама су прорадила клизишта, а путеви и оранице су поплављени, саопштила је полиција.

Тело 67-годишњег мушкарца је пронађено у једном шумарку далеко од места где је последњи пут виђен, па се претпоставља да је његов аутомобил понела бујица воде и блата југозападно од сицилијанског града Катаније.

Супруга страдалог мушкарца се и даље води као нестала, потврђено је извештачу Ројтерса из локалне хитне помоћи.

Италијански метеоролошки сајт илметео.ит саопштио је да су се делови Сицилије и суседне Калабрије нашли на удару ретког медитеранског урагана, познатог као Медикен, непогоде коју прате удари ветра брзине и до 120 километара на сат.

Удружење пољопривредника на Сицилији навело је у саопштењу да је јуче за само неколико сати више од 300 милиметара кише пало у близини Катаније што је отприлике половина просечних годишњих кишних падавина на том медитеранском острву.

Цивилна заштита је данас објавила "црвену узбуну" за север Сицилије и јужну Калабрију, упозоравајући на потенцијални ризик по живот људи и материјалну штету у тим областима.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОНУС ВИДЕО - УДАРАЈУ ТАЛАСИ: Поплаве око Скадарског језера

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СПРЕМА СЕ НАЈСТРАШНИЈИ УДАР? Американци распоредили авионе, свет дрхти и чека расплет