КОВИД СМАЊИО ПРОСЕЧНУ СТАРОСТ: Истраживање с Оксфорда потврдило сумње
КОРОНА вирус је утицао на највеће смањење просека животне доби у Европи и у САД још од Другог светског рата, показало је управо објављено истраживање са Универзитета Оксфорд. То је уједно одговор и свим оним Неверним Томама који ниподаштавају смртност од ковида.
Фото Depositphotos
Никада свет није показивао већи пад наде у дуг живот у овом миленијуму. Резултати објављени у Међународном журналу епидемиологије (International Journal of Epidemiology) показују да се у великој већини испитаних земаља просечан животни век смањио. Истраживање је извршено у 27 земаља чланица ЕУ, САД и у Чилеу.
Осим Данске и Норвешке, сви су забележили пад. Најтеже је у САД, где је за годину дана нада у дуг живот опала за чак 2,23 године за мушкарце и 1,65 за жене. Следе Литванија, Бугарска и Пољска с 1,5 година. У Француској, код жена просек старости се смањио за 0,67 година, а код мушкараца за 0,6 одсто. У овој земљи у 2019. години жене су могле да се надају да ће да доживе 85,54 године, а у 2020. – 84,94. Мушкарци су са 79,82 спали на 79,15.
Код жена у осам земаља и мушкараца у 11, мање се живи за више од годину дана. Да би се повратила ова година, потребно је да протекне још 5,6 година.
Према званичним подацима "Ворлдметерса", од корона вируса до сада је, од почетка пандемије, преминуло 4.772.049 људи у свету, док се незванично сматра да их има чак два до три пута више.
Препоручујемо
КОРОНА ПРЕСЕК: Ово су најновије бројке о епидемиолошкој ситуацији у Србији
28. 09. 2021. у 15:06
ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ: Спремно све за ковид пропуснице, али оне нису "магични метак"
28. 09. 2021. у 13:41
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (3)