"ОБЕСИТЕ ЗЕЛЕНЕ!" Узнемирујућа порука на билбордима у Немачкој (ФОТО)

Novosti online

16. 09. 2021. у 15:23

ГРАД Цвикау у источној Немачкој данас ће тражити од локалног суда да се уклоне предизборни плакати са натписом "Обесите Зелене", а које је поставила странка "Трећи пут" која негује сумњиве везе са неонацистичким групама.

ОБЕСИТЕ ЗЕЛЕНЕ! Узнемирујућа порука на билбордима у Немачкој (ФОТО)

Фото: Принтскрин

Зелени, који су на изборним листама на трећем месту, највероватније ће имати кључну улогу у формирању владе након избора 26. септембра, преноси Ројтерс.

Нижи суд у Цвикау одбацио је раније налог Града о уклањању плаката, прихвативши аргумент странке "Трећи пут" да је слоган двосмислен у контексту избора, али и да имају право на слободу говора.

"Трећи пут" је у своју одбрану навео да је боја странке зелена и да су они плакатом желели да истакну своју странку.

Градоначелница града Цвикау рекла је да је позив да се Зелени обесе "апсолутно неприхватљив, недемократски и неодговоран".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 22:46

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)