НЕМА РАЗГОВОРА ДОК НЕ УКИНУ ОВЕ БЕЗУМНЕ САНКЦИЈЕ: Лукашенко о односима Белорусије и Запада

12. 09. 2021. у 14:22

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да његова земља неће разговарати са Западом све док не буду укинуте санкције.

НЕМА РАЗГОВОРА ДОК НЕ УКИНУ ОВЕ БЕЗУМНЕ САНКЦИЈЕ: Лукашенко о односима Белорусије и Запада

Фото: Архива Новости

- Док не буду укинуте ове безумне санкције и понижавање нашег народа нећемо разговарати с њима - рекао је Лукашенко, преноси ТАС С позивајући се на белоруску државну агенцију БелТА.

Лукашенко је навео и да је председавајући Европског савета Шарл Мишел затражио од руског председника Владимира Путина да изврши притисак на Белорусију како би се променила политика тамошњег руководства.

- То је заиста недостојно понашање - оценио је Лукашенко, додајући да су захтеви Запада према Белорусији неприхватљиви.

Председник Белорусије сматра да су могући преговори са Западом о проблему миграција, али да је услов за то да Запад одустане од политике санкција.

Лукашенко је најавио да ће Путин доћи у Белорусију 15, октобра, на самит Заједнице независних држава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

ШТЕТА ШТО ЈЕ ИЗМАКЛА ПОБЕДА... Душан Алимпијевић након пораза Србије од Турске