"ТУРСКА НИЈЕ ИЗБЕГЛИЧКИ КАМП": Анкара обија да прихвати Авганистанце
ТУРСКА не може да прихвати ни једног избеглицу из Авганистана, саопштио је портпарол владајуће Партије правде и развоја Омер Челик.
Фото: Танјуг/АП Пхото
- Турска није избеглички камп. Ми више немамо могућности да прихватимо ни једног избеглицу (из Авганистана). Сами ћемо доносити одлуке. Врло пажљиво чувамо наше границе - рекао је Челик новинарима.
По његовим речима, председник Турске Реџеп Тајип Ердоган се залаже да се пронађе свеобухватно решење кризе у Авганистану.
- Он води интензивну међународну дипломатију – разговара са Путином и Меркеловом о ситуацији у Авганистану. Пажљиво пратимо тему људских права у Авганистану који је прешао под управу "Талибана". Не може се авганистански народ оставити на цедилу, тамо је тренутно права драма - додао је Челик.
(Спутњик)
Препоручујемо
ГРЧКА ПОСТАВИЛА ОГРАДУ НА ГРАНИЦУ СА ТУРСКОМ: Страх од миграната после Ердоганове изјаве
21. 08. 2021. у 07:09
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)