"ПОДРЖАЋЕМО САНКЦИЈЕ ПРОТИВ ТАЛИБАНА" Бајден: "Чекамо да видимо који је њихов следећи корак"
АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден рекао је вечерас да ће подржати санкције потив талибана које намерава да иницира Велика Британија на сутрашњем састанку Г7.
Фото: AP Photo/Patrick Semansky
На питање новинара у Белој кући да ли ће подржати санкције против талибана, Бајден је одговорио потврдно.
- Одговор је да. То зависи од њихових поступака - рекао је Бајден, преноси АБЦ њуз.
Додао је да, када је реч о односима САД са талибанима, чека да види следеће кораке те групе.
- Талибани су рекли да желе легитимитет, а видећемо да ли су то и мислили или нису. Траже легитимитет да виде да ли ће или неће бити признати од других држава - објаснио је Бајден и додао да су засад у питању само разговори.
Упитан да ли ће продужити рок за повлачење америчких трупа из Авганистана који истиче 31. августа, Бајден је рекао да се нада да неће бити потребе за његов продужетак.
Додао је, међутим, да се са војском разговара о продужењу тог рока.
Препоручујемо
УБРЗАЛИ СМО ЕВАКУАЦИЈУ: Бајден о ситуацији у Авганистану - "Пребачено је 11.000 људи"
23. 08. 2021. у 00:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)