ЛАВРОВ: Пријем избеглица из Авганистана у складу са обавезама

РУСИЈА је потврдила да ће се руководити својим међународним обавезама када је у питању пријем избеглица из Авганистана.

ЛАВРОВ: Пријем избеглица из Авганистана у складу са обавезама

Фото АП

Министар спољних послова Сергеј Лавров је рекао да ће Русија у вези пријема авганистанских избеглица поштовати све обавезе које је прихватила и да ће се водити нормама међународног хуманитарног права по овом питању, преноси ТАС С.

Он је раније изјавио да Русија подржава покретање националног дијалога у Авганистану са учешћем свих политичких, етничких и верских снага у земљи после победе талибана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији