ЈОШ 13 КИЛОМЕТАРА ЗА "СЕВЕРНИ ТОК 2": Контроверзни гасовод на корак до завршетка
НЕМАЧКА агенција Дојче веле саопштила је на свом сајту на енглеском језику како ће градња "Северног тока 2" бити завршена до 23. августа.
Архива
У Кијеву су били озлојеђени јер тог дана они славе 30-годишњицу независности па им та информација квари славље. Ту вест пренели су многи украјински медији али је касније немачка агенција повукла вест и преправила је написавши да ће тај гасовод бити "ускоро завршен".
Туски брод за постављање цевовода "Фортуна" се 18. августа налазио пола миље до економске морске зоне Немачке. До обале у немачким водама остало је 13,9 километара. "Фортуна" се дневно "креће" од 700 до 1.100 метара. Други цевовод по томе може бити положен до 12. септембра, али компанија која води пројект постављања другог цевовода не жели да каже тачан дан завршетка. Први цевовод "Северног тока 2" је постављен у јуну ове године.
Кад гасовод буде потпуно готов почеће његово тестирање па се очекује да ће он почети да ради у октобру, најкасније у новембру.
Немачка канцеларка Ангела Меркел ће за време опроштајне посете Москви у петак разговарати са Путином и око продужења уговора "Гаспрома" за транзит кроз Украјину. Садашњи уговор истиче 2024. године. У Москви се слажу да и даље користе украјински гасовод али које ће се количине плавог горива транспортовати - зависи од потреба Западне Европе.
Меркелова ће боравити у Кијеву 22. августа, а тема ће бити иста и током разговара са председником Зеленским. У Украјини су љути на немачку канцеларку и кажу да је она мислила само о интересима своје земље, инсистирајући на "Северном току 2". А чињеница је да су Немци заинтересовани да овај гасовод што пре проради јер су складишта гаса полупразна.
Препоручујемо
"СТРУЧНА" ОЦЕНА ВЛАДИМИРА ЗЕЛЕНСКОГ: Путин је превише емотиван у погледу Украјине
19. 08. 2021. у 18:45
ПОЉСКА О “СЕВЕРНОМ ТОКУ 2”: Зима ће натерати ЕУ да одобри руском гасоводу пуштање у рад
14. 08. 2021. у 23:20
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)