ЕКСПЛОЗИЈА НА РЕЛИГИЈСКОЈ ПОВОРЦИ У ПАКИСТАНУ: Најмање троје људи погинуло - на десетине повређено (ВИДЕО)
СНАЖНА експлозија погодила је данас поворку шиитских муслимана у централном Пакистану, при чему је живот изгубило најмање троје људи, а рањено је више од 50 људи, саопштила је локална полиција.
Фото: Принтскрин/Твитер
Верује се да је узрок експлозије била бомба постављена поред пута којим је пролазила поворка, преноси агенција АП.
Видео снимци који круже друштвеним мрежама приказују полицију и возила хитне помоћи како јуре према месту експлозије, а виђено је и неколико рањених људи како чекају помоћ дуж пута у граду Бахавалнагар у источној провинцији Пенџаб, где се догодио напад.
Шиитски вођа Кавар Шафкат потврдио је експлозију, али није пружио више детаља.
Према Шафкату, експлозија се догодила када је поворка шиитских муслимана пролазила кроз насеље колоније Мухаџир.
Локални медији објавили су да је особа осумњичена за напад ухапшена, преноси РТ.
Шиити данас обележавају годишњицу поводом смрти унука пророка Мухамеда Хусеина из седмог века, једног од најомиљенијих светаца шиитског ислама.
Шафкат је осудио напад и затражио од владе да додатно појача безбедност поворки које се изводе и у другим деловима земље.
Шиити су мањина у већинском сунитском муслиманском Пакистану, где их екстремистички сунитски муслимани сматрају отпадницима који заслужују смрт.
(Спутњик)
Препоручујемо
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)