ЖИРИНОВСКИ ПРЕДЛОЖИО ТРИ РЕШЕЊА ЗА АВГАНИСТАН: Један план је катастрофалан за Русију

ВОЂА Либерално демократске партије Русије Владимир Жириновски преложио је три начина за решавање авганистанског проблема, пише РИА Новости.

ЖИРИНОВСКИ ПРЕДЛОЖИО ТРИ РЕШЕЊА ЗА АВГАНИСТАН: Један план је катастрофалан за Русију

Фото: AP Photo/Rahmat Gul/Владимир Жириновски

- Постоје три могућности за решавање афганистанског проблема. Прво: да не урадимо ништа, не признајемо никога - нека све иде својим током. Друго: дајемо снажну подршку Таџикистану, Узбекистану, Туркменистану како бисмо спречили инвазију трупа из Авганистана. И трећа опција - подела Авганистана - рекао је Жириновски за телевизију Русија 24.

Он истиче да ако се Русија буде потпуно пасивно поставила према ситуацији у Авганистану, тачније ако се не буде мешала, исламистичке банде и Исламска држава могу провалити у Централну Азију.

Подсетимо, ситуација у Авганистану погоршала се последњих недеља након што је почела офанзива талибана на велике градове.

Талибани су у недељу преузели контролу над свим граничним прелазима. Током дана милитанти су ушли у Кабул и преузели контролу над председничком палатом. Истовремено, авганистански председник Ашраф Гани напустио је земљу како би, према његовим речима, "спречио крвопролиће".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СРБИЈА ЈЕ ВЕЋ „ПРЕСУДИЛА“: Овај играч осваја Златну копачку, Роналдо на квоти 22, а ево где је Меси