ТАЛИБАНИ О РУСИЈИ И КИНИ: Представници покрета открили у каквим су односима са Москвом и Пекингом
ПРЕДСТАВНИЦИ талибана су данас у интервјуу за Скај њуз изјавили да имају добре односе са Русијом и Кином.
Фото: AP Photo/Rahmat Gul
То је рекао портпарол катарске политичке канцеларије талибана Мухамед Сохаил Шахин на питање да ли покрет добија финансијску подршку од Русије, Кине и Пакистана.
- Не добијамо финансијску подршку, али су наши односи са њима добри - рекао је Шахин.
С тим у вези, прецизирао је какву врсту подршке талибани добијају од тих земаља.
- Добијамо политичку подршку. Посећивали смо Кину, као и Русију. Талибан је политичка и војна сила Авганистана, то је реалност, и оне то подржавају - одговорио је он на питање какву подршку покрет добија од Москве, Пекинга и Исламабада.
Подсетимо, ситуација у Авганистану погоршала се последњих недеља након што је почела офанзива талибана на велике градове.
Талибани су у недељу преузели контролу над свим граничним прелазима. Током дана милитанти су ушли у Кабул и преузели контролу над председничком палатом. Истовремено, авганистански председник Ашраф Гани напустио је земљу како би, према његовим речима, "спречио крвопролиће".
(Спутњик)
Препоручујемо
ОВО ЈЕ НОВИ ПРЕДСЕДНИК АВГАНИСТАНА: На твитеру се прогласио за шефа државе
17. 08. 2021. у 16:47
ГОРБАЧОВ О БЕЖАНИЈИ ИЗ КАБУЛА: Бивши председник СССР открио највећу америчку грешку
17. 08. 2021. у 16:03
ПЕДОФИЛИ СУ ИМ ПРВИ НА ЛИСТИ: Талибани објавили кога чека смртна казна у Авганистану
17. 08. 2021. у 16:07
ИРАНСКИ "ОРЕШНИК" ПОГОДИО КОМАНДУ ИДФ: Погинули официри; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15! Бела кућа- Не знамо ко је убио 170 девојчица
НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.
04. 03. 2026. у 06:59 >> 21:53
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (3)