ИРАН АТОМСКИ НАПРЕДУЈЕ: Техеран остварио напредак у обогаћивању уранијума

Иран је постигао напредак у обогаћивању уранијума, наводи се у извјештају државама чланицама УН-ове агенције за нуклеарну енергију. Како преноси агенција Ројтерс, Иран наставља обогаћивање уранијума упркос упозорењима Запада да је то претња преговорима о оживљавању иранског нуклеарног споразума с великим силама.

ИРАН АТОМСКИ НАПРЕДУЈЕ: Техеран остварио напредак у обогаћивању уранијума

Фото: ЕПА

Ирански рад на обогаћивању уранијума наљутио је три највеће силе Европе и САД јер се та технологија и знање могу употребити за израду језгре нуклеарне бомбе.

Упркос томе што Техеран иснсистира да су његови циљеви мирољубиви и да развија гориво за реакторе, портпарол америчког Стејт департмента Нед Прајс поручује да Иран нема веродостојну потребу за производњом уранијума, да би требало да прекине "нуклеарну ескалацију" и вратити се преговорима за потпуно спровођење нуклеарног споразума.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите