СКОПЉЕ, УЗ ТИРАНУ, ПРИХВАТА ИЗБЕГЛЕ АВГАНИСТАНЦЕ: Заев информисао "стратешког партнера САД"

В.К.

16. 08. 2021. у 12:26

ПОСЛЕ власти у Тирани и премијер Северне Македониије Зоран Заев потврдио је да је његова земља спремна да прихвати авганистанске цивиле који су радили за НАТО и активисте за људска права, до обезбеђења трајне дестинације у САД. Он је Телевизији "Канал 5" рекао да је влада у Скопљу информисала о томе "стретешког партнера САД":

СКОПЉЕ, УЗ ТИРАНУ, ПРИХВАТА ИЗБЕГЛЕ АВГАНИСТАНЦЕ: Заев информисао стратешког партнера САД

Фото: АП

- Са циљем да се спасу животи локалног стновништва информисали смо их да смо спремни да преузмемо и прихватимо цивилно становништво из Авганистана које је претходних 20 година радило на миру у тој земљи, било локална подршка савезничким Нато снагама укључујући и нашој армији, као и активисте демократских хуманитарних организација за људска права из Авганистана - рекао је Заев, додавши да је Северна Македонија спремна да им обезбеди смештај за шта би трошкове у потпоности покриле САД.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (3)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута