ГРАДОНАЧЕЛНИК ЊУЈОРКА НАЈАВИО: 100 долара свакоме ко прими прву дозу вакцине!

ЊУЈОРК ће од петка плаћати 100 долара свакоме ко у вакцинационом центру којим управља град прими прву дозу вакцине, најавио је градоначелник Бил де Блазио.

ГРАДОНАЧЕЛНИК ЊУЈОРКА НАЈАВИО: 100 долара свакоме ко прими прву дозу вакцине!

Фото АП

Његова најава долази само неколико дана након што је саопштио да ће Град Њујорк од свих запослених у јавном сектору, укључујући наставнике и полицајце, тражити да се вакцинишу против корона вируса до средине септембра, преноси НБЦ.

Процењује се да би то могло обухватити око 340.000 запослених у јавној администрацији Њујорка.

У том граду је дошло до великог пораста броја нових случајева корона вируса, што се приписује ширењу делта варијанте.

Према подацима градског секретаријата за здравље, међу становницима Њујорка потпуно је имунизовано између 45 и 65 одсто људи, у зависности од дела града.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (2)

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени