МЕРКЕЛОВА "ОХЛАДИЛА" ЗЕЛЕНСКОГ: Тешки дани за украјинског председника, из Берлина се вратио празних руку

ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски се вратио из Берлина празних руку. Ниједну његову молбу немачка канцеларка Ангела Меркел и њени министри нису подржали.

МЕРКЕЛОВА ОХЛАДИЛА ЗЕЛЕНСКОГ: Тешки дани за украјинског председника, из Берлина се вратио празних руку

Фото АП

Зеленски је могао да чује још једанпут да нема одустајања од гасовода "Северни ток 2" јер је он скоро завршен и, како је још једном поновила Меркелова, ради се о чисто економском, а не политичком пројекту.

Тако је последња нада за Зеленског остала да ће на сусрету председника САД Џоа Бајдена и Меркелове 15. јула, лидер из Вашингтона убедити немачку канцеларку да је заустављање "Северног тока 2" и наставак транзита руског гаса кроз Украјину у интересу безбедности Европе.

Са Зеленским се није састао у Берлину ни министар одбране Немачке од кога је украјински председник намеравао да тражи оружје и подршку за улазак у НАТО. Немачка је против тога, јер не жели да због тврдоглавог руководства у Кијеву улази у сукоб са Русијом.

Зеленски је молио Ангелу Меркел да се на првом наредном састанку тзв. Нормандске групе у коју улазе представници Француске и Немачке као и Русије и Украјине, стави на дневни ред транзит гаса кроз Украјину. Иначе, жеља Зеленског је да се том формату преговора прикључи и САД како би притисак на Путина био већи.

На крају је испало да је једина жеља Зеленског коју је испунила Меркелова она да ће Немачка послати Украјини 1,5 милиона вакцина против ковида 19.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (1)

БРИСЕЛ ОДМАХ КРЕНУО СА УЦЕНАМА: Мађару стигло 27 задатака од ЕУ