НЕ ВИДИТЕ СТАЊЕ У СВОЈОЈ ЗЕМЉИ: Руси оптужили Американце за грубо кршење људских права
МИНИСТАРСТВО спољних послова Русије је оптужило Сједињене Америчке Државе за грубо кршење људских права како у земљи, тако и ван ње.
Фото: Пиксабеј
- САД и даље грубо крше људска права, како у земљи, тако и ван ње, између осталог и незаконитим једностраним принудним мерама (санкције) чији је најужаснији пример блокада Кубе (која траје упркос бројним резолуцијама Генералне скупштине УН). Међутим, то их ни најмање не спречава да се позиционирају као 'светски узор' у области заштите основних слобода. Чак и невладине организације које су лојалне Вашингтону признају: стање у сфери заштите људских права овде сваке године постаје горе - наводи се у у новом извештају руског Министарства о ситуацији са људским правима у неколико земаља, укључујући и САД.
Истиче се да власти игноришу критиковање стварне ситуације са људским правима у САД.
- Вашингтон тражи 'кршења' (људских права) свуда, само не у својој земљи - констатују руске дипломати.
Подсетимо, крајем марта САД су објавиле извештај о људским правима у свету, где су оптужили Русију за њихово наводно кршење. Вашингтон непрестано појачава свој санкциони притисак на Москву, користећи "ситуацију са људским правима" као изговор за ограничења. Са своје стране, Сједињене Америчке Државе доспеле су на руску листу непријатељских држава. Министарство спољних послова Русије истакло је да су односи међу земљама доспели у ћорсокак и да је најважније пронаћи начине да се из тога изађе. Кремљ је при томе нагласио да политика рестрикција према Москви не постиже свој циљ.
(Спутњик)
Препоручујемо
НАЈСТАВЉАЈУ ПО СТАРОМ: Америка увела нове санкције против руских држављана и компанија
09. 07. 2021. у 16:36
РУСКИ САВЕТ БЕЗБЕДНОСТИ ПОРУЧИО: Талибани не могу да победе у Авганистану
09. 07. 2021. у 15:51
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)