ПАПА СЕ НЕ ОСЕЋА ДОВОЉНО ДОБРО: Недељну мису предводиће из болнице
ОПОРАВАК папе Фрање након операције на цревима наставља се нормално, а он се, иако хода и обавља део дужности, још не осећа довољно добро да би се вратио у Ватикан за тамошњу службу у недељу у подне, саопштио је Ватикан данас.
Папа Фрања / Фото АП
Према саопштењу, папа ће молитву предводити из римске болнице Ђемели, пошто ће његов опоравак трајати дуже него што се то очекивало, преноси Ројтерс.
Јуче је саопштено да је папа Фрања имао привремено температуру, три дана након операције, али да су сви тестови били негативни.
Портпарол Ватикана Матео Бруни саопштио је да је папа у среду увече привремено имао температуру и да је током дана подвргнут рутинским и микробиолошким прегледима и снимању грудног коша и стомака и да су сви налази били добри.
Папи је у недељу одстрањен део дебелог црева због тешке "дивертикуларне стенозе", што представља сужавање дебелог црева.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)