ГЛОБАЛНА НЕСТАШИЦА МЕЊА ПРАВИЛА: Немачка ублажава забрану давања крви хомосексулацима
НЕМАЧКА ће ублажити забрану којом се захтева од мушкараца хомосексуалаца и бисексуалаца да апстинирају годину дана пре него што дају крв, јер пандемија корона вируса појачава притисак на глобалне залихе.
Фото: Р. Шегрт
Мушкарци у моногамним истополним везама неће бити суочени са ограницењима када дају крв, према новој процени ризика Министарства здравља и Немачког лекарског удружења, у коју је Ројтерс имао увид.
Мушкарци који су у сексуалним везама са више од једним мушкарцем или са новим мушким партнером, као и особе које често мењају партнере, мораће да сачекају четири месеца пре него што им буде дозвољено да дају крв, наводи се у документу од 77 страница.
Портпаролка немачког Министарства здравља изјавила је да ће одредбе бити уведене у следећем прегледу правила о давању крви, али је одбила да наведе када ће се то догодити.
Препоручујемо
БОГАТАШИ ПРОФИТИРАЛИ: У години пандемије порастао број млионера у свету
29. 06. 2021. у 11:16
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)