РАЗМАТРА СЕ ОБАВЕЗНА ВАКЦИНАЦИЈА: Пољска влада страхује од четвртог таласа у августу

ПОЉСКА разматра предлог о увођењу обавезне вакцинације за оне који су у највећем ризику од заражавања ковидом-19, попут здравствених радника, изјавио је данас пољски министар здравља Адам Њеђељски.

РАЗМАТРА СЕ ОБАВЕЗНА ВАКЦИНАЦИЈА: Пољска влада страхује од четвртог таласа у августу

FOTO: Depositphotos

- Нажалост, имамо утисак да смо достигли одређени праг. Тешко је убедити оне који нема поверења, јер су сви аргументи и друге врсте радњи већ предузете - рекао је Њеђељски за радио станицу "Радио Плус".

- Говоримо о таквим сценаријима као што је увођење обавезне вакцинације за оне који су најизложенији озбиљним последицама ковида. Под тиме подразумевамо старије грађане, али и пре свега лекаре - рекао је он.

Према његовим речима, постоји могућност четвртог таласа пандемије у другој половини августа, с обзиром на пораст дневних случајева који се уочава у Британији, преноси агенција Ројтерс.

- Имамо такав след у Европи, што значи да оно што се догоди у Британији овде се дешава отприлике два месеца касније. У нашем случају постоји могућност да се четврти талас појави у другој половини августа - рекао је министар.

Пољска, са популацијом од око 38 милиона људи, у потпуности је вакцинисала 12,7 милиона људи, али власти су упозориле да имају проблем са убеђивањем оних који се још нису вакцинисали.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЗВЕЗДАШ САМ ОД МАЛЕНА, ЗАТО САМ ОДБИО ПАРТИЗАН Репрезентативац Србије Никола Јовић открио да је имао понуде и црвено и црно-белих