НАТО ПРОВОЦИРА РУСИЈУ: У Црном мору 30 ратних бродова и 40 авиона Алијансе изводе акције опаких намера

28. 06. 2021. у 19:07

УКРАЈИНА и НАТО почели су данас војне вежбе у Црном мору са више десетина ратних бродова и авиона за које је Москва најавила да ће их пажљиво пратити.

НАТО ПРОВОЦИРА РУСИЈУ: У Црном мору 30 ратних бродова и 40 авиона Алијансе изводе акције опаких намера

Foto: Printskrin Youtube/ ЭКСТРЕННЫЕ НОВОСТИ

Маневри "Морски поветарац 2021" изводе се неколико дана након инцидента у Црном мору када је, како руска војска тврди, британски разарач ушао у територијалне воде Русије.

Вежбе ће трајати две недеље и у њима учествује 30 ратних бродова и 40 авиона из САД, других чланица НАТО-а и Украјине, где се у Одеси већ налази амерички разарач "Рос".

Капетан америчке морнарице Кајл Гент рекао је да велики број учесника вежбе одражава заједничку посвећеност томе да се осигура слободан приступ међународним водама, преноси АП.

Руско министартво одбране са друге стране најавило је да ће пажљиво пратити маневре, преноси ТАС С.

- Црноморска флота предузима низ мера за праћење операција бродова НАТО-а и других земаља, учесница у вежби ''Морски поветарац'' - наводи се у саопштењу министартва.

Портпарол руског министра одбране Игор Конашенков раније је рекао да ће под плашстом вежбе "Морски поветарац 2021" украјинској војсци и снагама у Доњецку и Луганску бити допремљено модерно наоружање и муниција, преноси ТАС С.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (4)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?