КРАЈ НЕТАЊАХУОВЕ ЕРЕ? У суботу се славило испред резиденције у Јерусалиму
ВЛАДАВИНА израелског премијера Бењамина Нетањахуа дуга 12 година могла би да буде окончана у недељу када Кнесет гласа о новој влади.
Foto: Printskrin
Нову владу чини коалиција потпуно различитих странака.
Нетањаху није успео да самостално формира владу након парламентарних избора у марту, а нову коалицију су саставили опозициони лидери, центриста Јаир Лапид и ултранационалиста Натфали Бенет.
Договор је да Бенет буде премијер две године, а онда да место преузме Лапид. Влада коју воде окупља странке различитог политичког спектра, а присутна је и арапска мањина. Рекли су да је план да се не баве горућим питањима попут политике према Палестинцима, већ да се фокусирају на унутрашње реформе.
Многи Палестинци су тиме разочарани и истичу да Бенет спроводи исту десничарску агенду као Нетањаху.
Бењамин Нетањаху је, годинама, постао заштитни знак Израела.
Као политичара га подржава екстремно десничарска база, а критичари га не штеде. Суочава се са оптужбама за корупцију које пориче.
Његови противници су, између осталог, оптуживали за пад економије и лоше управљање пандемијом.
У суботу увече, најављени политички крај Нетањахуа славио се испред његове резиденције у Јерусалиму, а порука је била "Збогом, Биби".
(Глас Америке)
Препоручујемо
ИЗРАЕЛСКО ОБЕЗБЕЂЕЊЕ УБИЛО ПАЛЕСТИНКУ: Затворен гранични прелаз између две земље
12. 06. 2021. у 20:50
ИЗРАЕЛ УСКОРО ДОБИЈА НОВУ ВЛАДУ: Осам странака потписало коалициони споразум
11. 06. 2021. у 20:12
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
ХТЕЛА ДА ОПРОСТИ ПРЕЉУБУ? Шта се стварно десило између Ане и Бастија
ШТА се стварно десило између Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера?
13. 02. 2026. у 07:51
Коментари (0)