АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ УПОЗОРАВА ВАШИНГТОН: Кина је све јача, морамо да задржимо предност

Танјуг

10. 06. 2021. у 17:02

КИНА повећава своје војне капацитете "веома озбиљним темпом" рекао је данас амерички генерал Марк Мајли у Сенату.

АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ УПОЗОРАВА ВАШИНГТОН: Кина је све јача, морамо да задржимо предност

Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен

Он је истовремено упозорио на ризик од појачане претње по мир и глобалну стабилност, пренео је Ројтерс.

- Морамо обезбедити одржавање наших конкурентних и технолошких предности и стручног знања - рекао је генерал Мајли пред Комитетом Сената за оружане снаге.

САД су већ неколико година поставиле сузбијање Кине у центар своје политике националне безбедности, наводи Ројтерс.

Две земље су у спору око низа питања, од Тајвана и људских права до кинеских војних активности у спорном Јужном Кинеском мору, подсетила је агенција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута