БАЈДЕН ПОВУКАО НАРЕДБУ ТРАМПА: TикТок и WeChat на “условној слободи”

АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден ставио је ван снаге сет извршних наредби којима се настојало увођење забране преузимања кинеских апликација ТикТок-а и WeChat-а и затражио ново разматрање Министарства трговине у вези безбедносних проблема које представљају те апликације, саопштила је данас Бела кућа.

БАЈДЕН ПОВУКАО НАРЕДБУ ТРАМПА: TикТок и WeChat на “условној слободи”

Фото: Депоситпхотос

Бајденова нова извршна наредба опозива оне претходне администрације у вези ТикТок-а и WeChat-а, заједно са још једном наредбом из јануара која се односила на осам других софтверских апликација за комуникацију и финансијску технологију, а одвојени поступак процене утицаја ТикТока-а на националну безбедност остаје на снази, саопштио је званичник Беле куће, преноси Ројтерс.

Бивши председник Доналд Трамп је обе апликације сматрао претњом за националну безбедност и покушао да уведе забране на њихов рад, против којих су кинеске компаније одмах предузеле правне мере, па су судови блокирали те наредбе које никада нису ступиле на снагу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ТОК КОЈИ НАС ПОВЕЗУЈЕ: Дунав као заједничко природно благо