РУСИЈА НЕЋЕ ТРАЖИТИ УКИДАЊЕ САНКЦИЈА: "Постоји списак мера које ће бити употребљене ако буде неопходно"
САНКЦИЈЕ против Русије су заувек, мора се бити реалан, а Русија неће тражити укидање санкција, изјавио је заменик руског министра спољних послова Александар Панкин.
Фото: ЕПА
- Режим санкција увек је постојао и остаће заувек. Будимо реални. Санкције су већ отелотворене у многим законодавним и регулаторним актима и америчким и других држава. Биће немогуће вратити се на почетак - рекао је Панкин говорећи у парламенту.
Према његовим речима, циљ западних санкција Русији је тежња да се ослаби јединство руског народа и земља маргинализује на међународној сцени.
Панкин је истакао да су све санкције незаконите и да су се уводиле са климавим чињеницама.
- Осим директног екстериторијалног утицаја, санкције стварају атмосферу токсичности“, навео је он.
- Јасно је да се нећемо кајати за оно што нисмо учинили. Јасно је да се нећемо одрећи Крима. Ако је Крим у Русији, санкције ће дефинитивно бити увек са нама.
Он је додао да, када се ради о противдејству, мора се говорити и о спремности за нове санкције.
- Наравно, постоји списак додатних мера које стоје у резерви и које ће се употребити у оном тренутку, у оним условима када се буде сматрало да је то неопходно - објаснио је он.
Панкин је објаснио да то „схватају и наши партнери“.
Такође је навео да Русија неће тражити укидање санкција, али ће износити идеју о штетности ограничења.
- Санкције ће укидати они који су их уводили, ми нећемо молити за то. Али износити преко заинтересованих кругова – пословних, јавних и других, идеју да су ове санкције штетне за оне који су их увели и да би боље било да их нема, то ћемо радити заједно - рекао је Панкин.
Односи Русије и Запада погоршали су се због ситуације на истоку Украјине и поновног уједињења Крима са Русијом, након референдума на полуострву. Осим тога, Вашингтон је више пута оптужио Москву за мешање у председничке изборе и хакерске нападе, што је довело до бројних антируских санкција, праћених контрамерама Кремља. Москва је такође почела да спроводи политику замене увоза и изјављивала да је контрапродуктивно да се са њом разговара језиком санкција.
(Спутњик)
Препоручујемо
СЕВЕРНИ ТОК 2 ЈЕ ОРУЖЈЕ У РУКАМА РУСИЈЕ: Зеленски - "О томе отворено говорим!"
07. 06. 2021. у 09:00
ЛОПТА ЈЕ НА СТРАНИ МОСКВЕ: Столтенберг поново позвао на састанак Савета Русија-НАТО
07. 06. 2021. у 08:52
ДОСТИГНУТ ЈЕ НИВО ХЛАДНОГ РАТА: Немачка о активностима руских агената у њиховој земљи
06. 06. 2021. у 17:36
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)