БИЛАТЕРАЛНА САРАДЊА РУСИЈЕ И БЕЛОРУСИЈЕ: У Сочију наставак састанка Путина и Лукашенка
ПРЕДСЕДНИЦИ Русије и Белорусије, Владимир Путин и Александар Лукашенко, наставили су данас разговоре у црноморском летовалишту Сочију, саопштио је портпарол Кремља Дмитри Песков.
Архива Новости
- Разговор двојице председника настављен је - навео је Песков, известила је агенција Тас с.
Двојица лидера јуче су започела састанак у Сочију који је трајао више од пет сати.
Портпарол Кремља изјавио је за руске медије да су двојица лидера разговарали о економским питањима и развоју билатералних односа, као и о ситуацији насталој пошто је авион Рајанера, који је летео на линији Атина-Вилњус, принудно је слетео у Минск 23. маја након наводне најаве о бомби.
После приземљења авиона, ухапшен је новинар дисидент Роман Протасевич, што је наишло на оштре осуде западних земаља.
Лукашенко је пре почетка састанка у Сочију рекао да ће председнику Русије показати документа о томе шта се стварно догађа у Белорусији.
Препоручујемо
НАКОН ВИШЕ ОД ПЕТ ЧАСОВА: Завршен састанак Путина и Лукашенка, Песков се одмах огласио
28. 05. 2021. у 22:34
БЕЛОРУСИЈА РАЗОТКРИЛА ЗАПАД: Лукашенко однео Путину строго поверљива документа (ВИДЕО)
28. 05. 2021. у 19:14
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)