БУГАРСКА ДОБИЛА ТЕХНИЧКУ ВЛАДУ: Борисов упозорио да ће председник управљати њом

Новости онлајн

11. 05. 2021. у 20:22

ПРЕДСЕДНИК Бугарске Румен Радев потписао је указ о именовању техничке владе која ће функционисати до парламентарних избора који су заказани за 11. јул.

БУГАРСКА ДОБИЛА ТЕХНИЧКУ ВЛАДУ: Борисов упозорио да ће председник управљати њом

Фото Pixabay

На челу нове Владе ће бити њен секретар за питања безбедности и одбране Стефан Јањев. Он је и 2017. године у техничкој влади био министар одбране.

Бивши бугарски премијер Бојко Борисов је пожелео новој влади успех у раду, али је изразио сумњу у ефикасност новог кабинета.

- Заиста желим успех техничкој влади, али она неће ни за шта одговарати. Румен Радев ће управљати њом. Ту ћемо видети какве ће имати могућности - прокоментарисао је Борисов.

Раније су партије ГЕРБ, премијера Бојка Борисова, као и нова „Постоји такав народ“, коју предводи телевизијски водитељ Слави Трифунов вратили мандат за састав Владе након чега су расписани ванредни парламентарни избори. 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ДРАМА! Кошаркаши Партизана заробљени у Дубаију