МИГРАНТИ ПОБЕГЛИ ИЗ КАРАНТИНА: Више од петесет азиланата прескочило ограду, обезбеђење није ни покушало да их спречи
ВИШЕ од 50 миграната који бораве у камповима у Великој Кладуши у Босни и Херцеговини побегло је из карантина који им је био одређен због сумње да су заражени корона вирусом, изјавила је министарка здравља Унско-санског кантона Нермина Ћемаловић.
Фото: Гранична полиција
Она је потврдила да је најмање 55 миграната напустило карантин у кампу "Мирал", а да их у томе нико није ни покушао спречити.
- Једноставно су изашли из контејнера и прескочили ограду - казала је Ћемаловић и додала да је за то одговорна служба обезбеђења кампа.
Зараза коронаворусом раније је утврђена код 150 миграната из "Мирала", а превентивна изолација одређена је за додатних 80 који су с њима били у контакту.
У кампу "Борићи" било је заражено 45 миграната и 12 радника кампа, камп "Седра" има 11 позитивних, док се чекају резултати тестирања за 152 запослених.
Епидемиолошка ситуација у прихватном кампу "Ушивак" недалеко од Сарајева много је повољнија.
Препоручујемо
ГРАЂАНИ БЕСНИ НА ПОЛИТИЧАРЕ: Велики протест у Сарајеву због кашњење у набавци вакцина
06. 04. 2021. у 13:24
ТУГА: У истом дану сахрањени отац и син! Потресне сцене на гробљу Руду
06. 04. 2021. у 11:25
ТРАГЕДИЈА У ОСИЈЕКУ: Отац - Одузели су ми дете, преминуло је у њиховим рукама
06. 04. 2021. у 19:52
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.
25. 02. 2026. у 12:25
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)