„КРИМОЛОВЦИМА“ У БИХ СТИГЛО 279 ПОЗИВА: Грађани ревносни у пријављивању могућих криминалних радњи

В. М.

03. 04. 2021. у 22:55

ПОЛИЦАЈЦИ Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА) у марту 2021. регистровали су 279 позива на телефонској линији „Кримоловци“.

„КРИМОЛОВЦИМА“ У БИХ СТИГЛО 279 ПОЗИВА: Грађани ревносни у пријављивању могућих криминалних радњи

Архива ВН

Oсам je било са корисним информацијама о почињеним или планираним кривичним делима и починиоцима.

Eлектронски су примљенe 104 пријаве, од којих је десет са корисним информацијама о почињеним или планираним кривичним делима и починиоцима.

Највећи број информација односио се на кривична дела у вези са опојним дрогама, кријумчарењем оружја и тероризмом. Од укупног броја примљених информација путем „Кримоловаца“ и електронског обрасца, 14 је прослеђено на даље поступање надлежним полицијским органима у Босни и Херцеговини, а по четири је поступала и СИПА.

У марту је пристигло 17 повратних информација од надлежних полицијских и других органа које су у вези са раније достављеним информацијама примљеним путем „Кримоловаца“ или електронског обрасца за пријаву кривичног дела.

Поред тога, полицајци СИПА дали су 64 савета грађанима који су их контактирали путем анонимног и бесплатног телефонског броја „Кримоловци“ – 080020505.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Коментари (0)

КАЛАТЕС ПОКОПАО ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!