СРБИ ОСНОВАЛИ ПОЛИТИЧКИ ПОКРЕТ У АМЕРИЦИ: Наша дијаспора се реорганизовала после невиђеног притиска због подршке Трампу

Novosti online

12. 02. 2021. у 12:51

У САД je основана Српско-америчка гласачка алијанса, саопштено је из те организације.

СРБИ ОСНОВАЛИ ПОЛИТИЧКИ ПОКРЕТ У АМЕРИЦИ: Наша дијаспора се реорганизовала после невиђеног притиска због подршке Трампу

Фото: Притнсркин РТС

Организација је проистекла из иницијативе „Срби за Трампа“, а како наводе, без обзира на исход избора, поносни су на начин како је кампања спроведена, те да је у питању био „пионирски корак“ у организовању српске дијаспоре у Сједињеним Државама. Идеја је, како се наводи, да се као заједница грађански укључи у амерички политички процес.

„Уочавајући велику потребу Американаца српског порекла за квалитетним представљањем у Вашингтону, организација САВА је замишљена као транспарентни, нестраначки комитет политичке акције (ПАЦ) који ће подржати појединачне кандидате на будућим изборима на свим нивоима и радити на заговарању одређене законодавне активности или јавне политике које су од интереса за српско-америчку заједницу“, наведено је у саопштењу.

Нова алијанса Срба је, додаје се, прва организација тог типа у историји српске дијаспоре.

Председница организације је њен оснивач, професорка Олга Раваси.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (1)

Sve počinje od jednog momenta…