НОВЕ МЕРЕ У РС: Затворене школе, ограничава се радно време угоститеља
ИЗВОЂЕЊЕ наставе у основним и средњим школама у Републици Српској од данас је обустављено на седам дана због погоршане епидемиолошке ситуације.
Д, Поздеровић
Обуставља се и организовање продуженог боравка и јутарњег чувања, преноси РТРС.
Школе ће организовати наставу на даљину коришћењем средстава електронске комуникације, рекла је министарка просвете и културе Наталија Тривић и додала да је то превентивна мера.
Због погоршане епидемиолошке ситуације, Штаб за ванредне ситуације Републике Српске донео је у недељу и друге мере, међу којима је и ограничење рада угоститељских објеката.
Угоститељски објекти ће моћи да раде од 6.00 до 22.00, а у складу с превентивним мерама.
Такође је препоручено да се не одржавају политички скупови.
Препоручујемо
ВАЖИЋЕ ЗА ТЕРИТОРИЈУ ЦЕЛЕ ЗЕМЉЕ Словенија од сутра уводи забрану кретања између општина
26. 10. 2020. у 08:08
БРОЈКЕ КОНАЧНО ОПАДАЈУ У БРАЗИЛУ: 13.493 новооболелих - преминула 231 особа
26. 10. 2020. у 07:58
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)