САВЕЗ СРБА СЛОВЕНИЈЕ: Владимир Кокановић нови председник

ЗА новог председника савеза Срба Словеније изабран је Владимир Кокановић, за новог генералног секретара Данијел Игрец, док су чланови Савеза остали Весна Бајић Стојиљковић, Јасмина Крапше и Милош Демоњић, одлучено је на ванредној скупштини Савеза.

САВЕЗ СРБА СЛОВЕНИЈЕ: Владимир Кокановић нови председник

Владимир Кокановић / Фото Савез Срба Словеније

Седница Савеза одржана је у недељу у Парохијском дому Српске православне цркве у Љубљани, а поред новог руководства изабрани су Председништво, Извршни одбор, Генерални секретаријат, Надзорни одбор, Дисциплинска комисија и Савет.

На седноици су представљени и досадашњи пројекти, попут увођења српског језика као допунске наставе у словеначким основним школама, у оквиру ког је реализовано и неколико предавања у Марибору, Љубљани, Постојни и Коперу.

Такође, у јулу прошле године спроведено је путовање деце у Србију уз помоћ Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону српског Министарства спољних послова, а под покровитељством председника Србије.

Фото Савез Срба Словеније

Како се наводи, Савез ће до краја године реализовати и пројекат Свесрпски сабор, захваљујући подршци Управе за сарадњу с дијаспором и Србима у региону, којим ће бити обухваћени разноврсни културни и едукативни садржаји.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда

РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.

05. 06. 2026. у 11:49

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије