ПРОВОКАЦИЈА ИЗ ЗАГРЕБА: Није довољно да Срби само дођу на обележавање „Олује“
БИВША председница Владе Хрватске Јадранка Косор сматра да би било важно да пре одласка у Книн, на обележавање годишњице војно-полицијске акције „Олуја“, потпредседник Владе Хрватске и представник српске националне мањине, Борис Милошевић, јасно каже да „Олуја“ није била етничко чишћење.
Фото: Архив ВН
Ту изјаву Косор је написала на друштвеној мрежи Твитер затраживши од Милошевића и да осуди председника Србије Александра Вучића који, како је навела, „грми о етничком чишћењу упркос пресуди суда у Хагу“.
Медији су раније јавили да ће функционер српске странке у Хрватској ,СДСС, и новоизабрани потпредседник хрватске владе Борис Милошевић присуствовати обележавању годишњице војно-полицијске акције „Олуја“ у Книну.
Та вест је објављена пошто је хрватски премијер и председник ХДЗ Андреј Пленковић рекао да би било „јако добро и корисно“ када би на обележавање „Олује“ у Книну дошао и потпредседник Владе из редова Самосталне демократске српске странке (СДСС) те додао да се разговара о могућности да ове године представници Владе Хрватске обележе и српска страдања.
Борис Милошевић сматра да је његов најављени одлазак на обележавање војне акције „Олуја“ важан гест који ће побољшати статус српске заједнице у Хрватској.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
УБИЛИ СУ МИ БАБУ, АЛИ ИДЕМ: Милошевић се огласио на Фејсбуку - Зашто идем у Книн?
01. 08. 2020. у 12:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (17)