НОВИ УСТАШКИ ДЕРНЕК У ХРВАТСКОЈ: Хулигани сплитског Хајдука запалили српску заставу у прослави "Олује" и узвикивали „за дом спремни"

В.Н.

11. 08. 2025. у 07:31

НАВИЈАЧИ сплитског Хајдука, припадници злогласне „Торциде“, запалили су српску заставу и узвикивали усташки поклич „за дом спремни“ током утакмице хрватског шампионата у којој је њихов клуб као домаћин победио Горицу резултатом 2:0.

НОВИ УСТАШКИ ДЕРНЕК У ХРВАТСКОЈ: Хулигани сплитског Хајдука запалили српску заставу у прослави Олује и узвикивали „за дом спремни

Фото: Принтсцреен/Индекс.хр

Како је пренео хрватски портал Индекс, навијачи Хајдука су обележили 30 година од злочиначке акције „Олуја“ током које је убијено више од 1.900 Срба, а протерано је преко 200 хиљада.

У склопу „прославе“ хрватских навијача запаљена је српска застава, клицало се „за дом спремни" и певало се „Србија пада, Србија пропада“, преноси портал „Индекс“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих