АНДРЕЈ ПЛЕНКОВИЋ ЗАВРШИО У БОЛНИЦИ
ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић примљен је у петак увече у Клиничко-болнички центар Загреб због повременог поремећаја срчаног ритма бенигног карактера, захват је раније планиран и протекао је у најбољем реду, саопштила је данас Влада Хрватске.
FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ Denis CERIĆ
"Обавештавамо вас да је председник Владе јуче у вечерњим сатима у Клиници за болести срца и крвних жила КБЦ-а Загреб лечен због повременог поремећаја срчаног ритма бенигног карактера. Захват је раније планиран те је протекао у најбољем реду", саопштио је портпарол хрватске Владе Марко Милић у саопштењу достављеном Хини.
Према писању Јутарњег листа Пленковић је већ неко време имао проблем са поремећајем срчаног ритма (фибрилацијом атрија), због чега је подвргнут инвазивном захвата, током којег се врши изолација плућних вена што смањује ризик од аритмија. Како се наводи захват се изводи на затвореном прсном кошу, а према писању медија за ту операцију предвиђена је хоспитализација од 24 сата након које се пацијент пушта кући.
(Танјуг)
Препоручујемо
ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ МОЖДА ВЕЋ ПОЧИЊЕ Британски уредник: Америка се повлачи, ЕУ остаје сама
30. 12. 2025. у 22:10
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)