''ПРОГОН СВЕТИЊА СУ БРУТАЛНИ ПОСТУПЦИ'': Албанска православна црква подржала канонску Украјинску православну цркву

Танјуг

31. 08. 2024. у 16:54

СВЕТИ Синод Албанске православне цркве подржао је канонску Украјинску православну цркву чије деловање је недавно забрањено у Украјини.

ПРОГОН СВЕТИЊА СУ БРУТАЛНИ ПОСТУПЦИ: Албанска православна црква подржала канонску Украјинску православну цркву

Фото: Профимедиа


- Прогон, затварање, скрнављење светиња, одузимање црквене и манастирске имовине су брутални поступци. Они постају још грубљи када их намећу законодавна тела демократских земаља. Закон бр. 8371/24.8.2024, коју је недавно усвојио украјински парламент, јасно има за циљ укидање канонске Украјинске Православне Цркве", наводи се у саопштењу Светог Синода Албанске православне цркве које је објављено на сајту Српске православне цркве.
У саопштењу се упозорава да се на тај начин уводи прогон више милиона украјинских православних верника, епископа, свештеника, монаха и монахиња, који су сви, под руководством митрополита Онуфрија, чланови Цркве која је "Једна, Света, Саборна и Апостолска.

- Ми се, страдајући са својом прогоњеном браћом, увелико молимо за престанак крвавих борби које повређују сав украјински народ без изузетка, као и за укидање овог апсурдног закона, да би победили мир и јединство Православља чиме би оно испунило своје сведочење широм света - наводи се у саопштењу Светог Синода Албанске православне цркве.

Председник Украјине Володимир Зеленски потписао је недавно закон о забрани деловања у Украјини верских организација повезаних са Руском Федерацијом. 

БОНУС ВИДЕО: САБОРНИ ХРАМ У СОФИЈИ ОДЗВАЊАО СРПСКИМ ИСПОВЕДАЊЕМ ВЕРЕ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им