ЗАРАЗА СЕ ШИРИ: Порастао број оболелих и у комшилуку
У ХРВАТСКОЈ је забележен пораст броја оболелих од коронавируса током летњих месеци, рекла је епидемиолог Горанка Петровић.
Фото Д. Миловановић
- Имамо тај летњи талас, нешто више од 900 новооболелих у прошлој седмици - рекла је Петровићева за ХРТ.
Она је рекла да се очекује да ће и у наредним седмица број заражених да расте.
- Ситуација, дакле, која се не разликује у односу на друге државе и вероватно до грипа ћемо имати мало више ковида. Засад није ништа забрињавајуће - навела је Петровићева.
Директорка Наставаног завода за јавно здравство Сплитско-далматинске жупаније Жељка Карин је рекла да је ситуација под контролом, да нема оболелих од оспица, великог кашља и богиња, али да се бележи раст оболелих од ковида.
Због туристичке сезоне и боравка већег броја људи на подручју Сплитско-далматинске жупаније бележи се пораст оболелих, али ситуација није алармантна.
- Ипак има одређени део људи још увек имунитет од преболевања, односно вакцинације - рекла је.
Према њеним речима, овај облик омикрона се врло брзо шири, међутим, нема неких већих последица, смртних исхода.
- Свакако препорука свим људима који имају симптоме које би могли повезати с ковидом да се тестирају или кућним тестом или на Заводу за јавно здравство и да се јаве свом лекару - додала је.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: ЛАБУДОВО ЈЕЗЕРО НА ЛЕДУ: Погледајте запањујући снимак балерине на северном полу
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље
НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.
16. 07. 2026. у 19:23
Коментари (0)