ШУМСКИ ПОЖАРИ ЗАХВАТИЛИ БАЛКАН: После вишенедељних високих температура
ШУМСКИ пожари захватили су данас делове Балкана, спаливши шуме и куће, а евакуисано је и једно одмаралиште у Албанији, саопштиле су локалне власти.
Фото Танјуг/АП
Пожар је захватио борове који окружују хотелски комплекс у албанском приморском граду Шенђин из којег су власти евакуисале становнике, пренео је Ројтерс.
У пожару у Северној Македониј у близини грчке границе изгорело је пет кућа, а становништво је евакуисано, рекли су локални званичници.
Становници су рекли локалним медијима да су струја и телефонске услуге у прекиду.
И Босна и Херцеговина борила се данас с неколико ватрених стихија, пренео је РТРС. Пожар који је данас избио око 11 часова у индустријској зони јужно од Мостара тренутно је под контролом, а ватра која је букнула у селу Пољице код Дрвара све је ближе кућама, рекла је начелник општине Душица Рунић. Мештани наводе да пламен иде неколико метара у висину, те да је све пуно дима.
У Хрватској је у пожару изгорело око 450 хектара борове шуме око Шибеника, саопштила је ватрогасна служба.
Хрватски ватрогасци се и даље боре с ватреном стихијом у близини Скрадина и Задра, а сада је због пожара код Макарске затворен пут због чега је саобраћај преусмерен на заобилазне правце, објавио је Индекс.
Шумски пожар на Голом Брду код Сутомора у Црној Гори избио је вечерас, објавили су црногорски медији.
-Велика је површина захваћена ватром. У питању је шумски пожар. Ватру гасе припадници Службе заштите и спасавања са четири возила са посадама, рекао је за Радио Бар и Бар Инфо Ацо Вулевић, командир Службе заштите.
У Бугарској су ватрогасци морали данас да престану да гасе шумски пожар на планини Славјанка у близини грчке границе након што су почеле да експлодирају нагазне мине из доба хладног рата, јавио је локални медиј Нова ТВ.
У међувремену, више од 200 ватрогасаца, уз подршку хеликоптера и авиона, успело је да обузда шумски пожар на другом највећем острву у Грчкој, Евији, након што су власти наредиле евакуацију два села, саопштила је ватрогасна бригада.
У Грчкој је прошле године избило више од 8.000 пожара, показују подаци ватрогасне бригаде, подсећа Катимерини.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ТОП ГАН: Пилоти руске северне флоте изводе вежбе изнад Баренцовог мора
Препоручујемо
У ХРВАТСКОЈ ИЗБИО НОВИ ПОЖАР: Гори код Макарске, заустављен је саобраћај код Тучепа
30. 07. 2024. у 22:40
САМО КИША МОЖЕ ДА ГА УГАСИ: Велики пожар изнад Цетиња и Будве се шири
26. 07. 2024. у 22:43
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)