ГОРИ НА СВЕ СТРАНЕ: Влада ове државе прогласила кризну ситуацију

ВЛАДА Северне Македоније прогласила је кризну ситуацију због великог броја пожара на територији те земље.

ГОРИ НА СВЕ СТРАНЕ: Влада ове државе прогласила кризну ситуацију

Фото: Shutterstock/Илустрација

Влада је на седници одржаној касно у суботу одлучила да због топлотног таласа и ситуације са пожарима кризна ситуација траје 30 дана, преноси "Плус инфо".

Како је саопштено из Владе, Министарство унутрашњих послова се обавезује да ангажује полицијске снаге у функцији подршке у гашењу пожара.

Министарство здравља и здравствено особље опште медицине и медицине рада обавезују се да ће бити у приправности за време трајања кризне ситуације, док се Министарство финансија обавезује да ће обезбедити додатна наменска финансијска средства уколико се укаже потреба за тим.

Истовремено, Влада је апеловала на грађане да буду опрезни приликом кретања у шумама и шумским појасевима и подручјима захваћеним пожарима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ЕКСПЛОЗИЈА НА ИТАЛИЈАНСКОМ ОСТРВУ: Узбуна! Прорадио вулкан Стромболи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО АЛТА БАНКЕ, Air Serbia i Visa: Картица са додатним бенефитима за клијенте