ГРАЂАНИ МОГУ ДА ОДАХНУ: Коначно ухапшен манијак који је претукао девојку шипком, а потом је и силовао (ФОТО)
ЗБОГ догађаја који се одиграо 16. јуна 2024. године у Сплиту полицијски службеници су по сазнању за наведени догађај спроводили интензивно криминалистичко истраживање које је данас окончано привођењем мушкарца притворском надзорнику уз кривичну пријаву.
Фото: Профимедиа
Свесни чињенице да оваква врста дела узнемирује јавност и негативно утиче на осећај сигурности код грађана, од догађаја до данас утврђивање идентитета особе, његов проналазак и хапшење био је приоритет ове полицијске управе и полицијских службеника који су спроводили истраживање.
Исцрпно истраживање које је укључивало велики број спроведених мера и радњи, анализа прегледа видео надзора, посебно оперативан рад полицијских службеника на терену, јуче је успешно довршено проналаском 34-годишњег мушкарца у односу на којег је утврђено постојање основане сумње да је остварио низ казнених дела, јавља Јутарњи.хр.
Током јучерашњег дана полицијски службеници су га пронашли и ухапсили те га довели у службене просторије полиције и над њим спровели криминалистичко истраживање.
Пронађен је на подручју Сплитско-далматинске општине, а на темељу налога суда обављена је претрага стана и возила којег користи.
Foto: Pu Splitsko-dalmatinska
Криминалистичким истраживањем утврђено је постојање основане сумње да је 34-годишњи мушкарац, према унапред створеној намери, употребом силе односно употребом опасног оруђа, оштећеној нанео тешке телесне повреде и над њом извршио полно изједначену радњу, чиме је починио казнено дело тешка казнена дела против полне слободе и тешка телесна повреда након чега је побегао с места догађаја.
Јутрос је уз казнену пријаву предат притворском надзорнику.
Окончање криминалистичког истраживања ове врсте казнених дела и проналазак починитеља увек су приоритет полиције.
БОНУС ВИДЕО:
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)