УЖАС У ХРВАТСКОЈ: Двоје пацијената умрло након заражавања легионелом

Марко Колашинац
Марко Колашинац

18. 06. 2024. у 14:34

ДВОЈЕ пацијената заражених легионелом у Хрватској је преминуло, јављају хрватски медији.

УЖАС У ХРВАТСКОЈ: Двоје пацијената умрло након заражавања легионелом

Фото: Shutterstock

Претходно је саопштено да је пет пацијената хоспитализованих у болници Ребро КБЦ-а Загреб заражено легионелом, што је потврдио Миливој Новак, помоћник директора за квалитет.

- Одмах смо алармирали Хрватски завод за јавно здравство који је направио све анализе и бактерија је изолована у водоводном систему. У овом трену је у току пастеризација, односно испушта се врела вода из свих славина у болници - изјавио је.

Знакове болести показало је петоро пацијената, од којих је двоје преминуло, пише Данас.хр.

- Реч је о пацијентима који су тешко болесни од основне болести, тако да је легионела драстично погоршала њихово стање - објаснили су из КБЦ-а.

Након што је установљено да имају заражене пацијенте, започета је истрага одакле је кренула зараза јер је познато да се може проширити или из клима-уређаја или из воде.

Епидемије ове болести углавном су повезане с водоводом болница, хотела и јавних купалишта или базена. Углавном нема преноса болести с човека на човека.

Легионарска болест атипична је упала плућа, узрокована бактеријом. Лечи се антибиотицима, азитромицином, кинолонима или рифампицином.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?