САБОР ПОТВРДИО ИЗБОР НОВОГ МИНИСТРА ОДБРАНЕ: Иван Анушић на мети хрватске опозиције - Треба му дати годишњу награду за скидање гаћа

ХРВАТСКИ сабор је већином гласова потврдио Ивана Анушића за новог министра одбране.

САБОР ПОТВРДИО ИЗБОР НОВОГ МИНИСТРА ОДБРАНЕ:  Иван Анушић на мети хрватске опозиције - Треба му дати годишњу награду за скидање гаћа

Фото: Принтскрин Јутјуб

Пре изгласавања опозициони прваци су исмејавала Анушића коментарима да је заслужио годишњу награду за "скидање гаћа", алудирајући да је до јуче био страначки конкурент и критичар премијера Андреја Пленковића, а од данас члан његовог најужег тима.

Анушић је изабран и за министра и за потпредседнкика владе и сигурно ће у будућности водити главну реч код доношења кључних одлука у Хрватској. Његов претходник Марио Баножић био је у сталном конфликту са председником државе Зораном Милановићем, а како ће Анушић са њим функционисати нико унапред не зна.

Баножић је двадесет и трећи министар из владе Андреја Пленковића који је морао да напусти функцију. И даље се опоравља након саобраћајне несреће, у којој је погинуо један човек, а која још није до краја расветљена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис