ДРАМА НА ГРАНИЦИ: Мигранти пуцали на хрватску полицију
ГРУПА миграната пуцала је на хрватску полицију, саопштили су из Специјалне јединице полиције Осијека.
Осуда понашања хрватске полиције према мигрантима, Фото АП
Све се наводно догодило у месту Корански Луг на самој граници са Босном и Херцеговином.
Како медији сазнају, јуче око 16 часова група миграната запуцала је према хрватској полицији. Наводно су специјалци на подручју Карловачке жупаније пријавили како је из групе миграната које су одвратили према БиХ запуцано према њима.
Тренутно је нејасно ко је запуцао, мигранти, кријумчари или неко трећи. Полиције обе државе истражују случај.
Полицајци пуцање нису видели, али су зачули пуцањ из ватреног оружја, а затим и звук зрна које је погодило грану у крошњи на хрватској страни, у њиховој непосредној близини.
Медији даље наводе како су истог поподнева и сплитски полицајци који дежурају на том терену пријавили да су чули још два пуцња на супротној страни границе, али није било назнака да су меци били усмерени на њих.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО: ДОШЛИ НА ПРЕВАРУ: Погледајте како је јуче ухапшен Србин у Прилужју
Препоручујемо
СУДАРИЛИ СЕ АУТОБУС ПУН МИГРАНАТА И КАМИОН: Повређено више од 20 особа, има и погинулих
15. 09. 2023. у 12:00
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)