УСТАШКИ СИМБОЛИ ОСВАНУЛИ У СЕЛУ У ХРВАТСКОЈ: Узнемирено претежно српско становништво села Бобота

Танјуг

17. 08. 2023. у 22:22

НЕПОЗНАТИ починилац исписао је црним словима графит "НДХ" и карактеристично слово "У", односно усташки симбол, у селу Бобота у Хрватској које је претежно насељено Србима.

УСТАШКИ СИМБОЛИ ОСВАНУЛИ У СЕЛУ У ХРВАТСКОЈ: Узнемирено претежно српско становништво села Бобота

Фото Саша Умићевић/ Фејсбук

Како преноси хрватски портал Телеграм, непознати починилац је на дан Велике Госпе преко рекламног паноа општине Трпиња написао графит.

Портал наводи да је у изјави за Радио Борово тај "вандалски чин" осудио председник Већа српске националне мањине Вуковарско-сремске жупаније Светислав Микеревић, и додао да до сада тамо није било таквих инцидената.

-То је учинио неко ко мисли како ништа није свето, тако да уништава туђу имовину. Овде се ради о имовини Општине Трпиња, као и о имовини Републике Хрватске. Овај чин најоштрије осуђујемо и позивамо власт да предузме адекватне мере, рекао је Микаревић.

БОНУС ВИДЕО - ОВАКО СЕ БРАНИ КРИМСКИ МОСТ: Свуда је магла и дим

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута