ВАНРЕДНА СЕДНИЦА СУТРА: Наставља се рат Милановића и Пленковића
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић најавио је да ће ванредна седница, коју је сазвао председник Републике Зоран Милановић, бити одржана сутра, али и да је реч о политикантском приступу шефа државе који је, како каже, под притиском опозиције.
Фото: Танјуг/Хина/Марио Стрмотић/Едвард Сушак
Став владе је, што се тиче ванредног заседања сабора, јасан, рекао је Пленковић на отвореној седници владе.
- Та седница ће бити одржана сутра. Две теме које је председник (Милановић) ставио су теме које ми решавамо стално. Свакодневно се бавимо питањем штрајка у правосуђу. Министар (Иван) Маленица тражи решење на дневној бази - рекао је Пленковић.
Хрватски премијер је рекао да је Милановић "дословно копирао" писмо председника Врховног суда Радована Добронића, преноси Танјуг.
- Послаћемо одговор председнику Врховног суда и позваћемо на даље разговоре. Расправљати на нивоу сабора може бити политички предложено, али решење ће бити донето у дијалогу са синдикатима - рекао је Пленковић.
Када је реч о "гасној афери" у ХЕП-у, Пленковић је нахвалио владу што је омогућила приуштиву цену плина и да тог енергента никада није недостајало.
- И ту причу с вишковима гаса рашчистиће влада у оквиру својих надлежности и то доживљавамо као искључиво политикантски приступ председника који је овде заузео сасвим јасно и искључиво страну опозиционих политичких странака и деловао практички на темељу њиховог политичког притиска - рекао је Пленковић, пренели су хрватски медији.
Он је казао да је за хрватску јавност то и те како важно, а влада ће у оквиру својих активности наставити да решава оба ова питања без обзира на, како је навео, "притиске опозиције и без обзира на ове политикантске, пристране и практички у потпуности опозиционе иницијативе председника републике".
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РАТ ПЛЕНКОВИЋА И МИЛАНОВИЋА: Нови проблеми у Хрватској и то у Војној обавештајној служби
07. 07. 2023. у 13:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)