ХРВАТИ, БУКВАЛНО, УВЕЗЛИ 100.000 КОМАРАЦА ИЗ ИТАЛИЈЕ: Креће спровођење плана

Новости онлајн

19. 06. 2023. у 22:25

ГРАДОВИ широм Хрватске крећу у борбу против комараца, а Град Загреб је најавио да ће први пут спровести план који би требало да смањи број тиграстих комараца на неком подручју.

ХРВАТИ, БУКВАЛНО, УВЕЗЛИ 100.000 КОМАРАЦА ИЗ ИТАЛИЈЕ: Креће спровођење плана

Фото: Архива ВН

Загреб је ове године за борбу против комараца издвојио 384.000 евра, а део тих средстава је издвојен за увоз 100.000 стерилних комараца из Италије који ће бити пуштени у природу.

- То значи да ће они, ако су бројно надмоћнији, оплодити женке које ће произвести јајашца која неће довести до потомства. На тај начин бисмо биолошким путем смањили број присутних тиграстих комараца на неком подручју - изјавила је Ана Клобучар из Националног завода за јавно здравље „Др. Андрија Штампар“.

Драган Грубиша из градске службе за здравствену екологију је навео да ће део средстава бити издвојен и за едукацију грађана како би се информисали о важности уклањања посуда с водом за време летњих месеци, јер је то најефикаснија метода уклањање легла комараца, пренео је портал „Индекс“.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута