СДА ПОКУШАВА ДА БЛОКИРА ПРОЦЕС: Драган Човић најавио избор председника ФБиХ
ПРЕДСЕДНИК ХДЗ-а БиХ Драган Човић најавио је да ће кандидати српског и хрватског народа данас изабрати председника Федерације БиХ, ако СДА настави блокаду.
Фото: Д. Гаврић
- С обзиром да је представник бошњачког народа целу прошлу седмицу избегавао састанак, мислим да ће представници хрватског и српског народа данас завршити тај посао и усагласити се да је Лидија Брадара председник ФБиХ, те то упутити у даљу процедуру - рекао је Човић новинарима у Мостару.
Према његовим речима, биће видљиво да господин испред СДА жели да блокира процес, што је СДА радила последње четири године, а фактуру за то је желела да испостави ХДЗ-у.
Он је објаснио да Парламент ФБиХ након тога може потврдити предлог, те додао да неће одговарати на писмо кандидата СДА за потпредседника ФБиХ Рефика Ленде.
- Верујем да из ове седмице нећемо изаћи без тога да немамо председницу, а онда идемо у процес предлога мандатара и Владе ФБиХ. Нећемо пасти под утицај писама, ја на њега нећу ни одговорити - рекао је Човић.
Човић је додао да Шмит не би требало да делује у случају председника ФБиХ.
(СРНА)
Препоручујемо
ДОДИК БЕЗ ПАРДОНА: Британски министар покушава да мамуза мртвог коња у БиХ
15. 02. 2023. у 11:25
ЗНАЧЕЊЕ ЈЕ ВРЛО ТУЖНО: Зашто су поставили балоне на рушевинама у Турској (ВИДЕО)
20. 02. 2023. у 07:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)