ПРЕПУЦАВАЊЕ И НА КНИНСКОЈ ТВРЂАВИ: Пријем код Милановића без иједног Пленковићевог министра

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић приредио је вечерас пријем за генерале на книнској тврђави на који није дошао ниједан министар из Пленковићеве владе.

ПРЕПУЦАВАЊЕ И НА КНИНСКОЈ ТВРЂАВИ: Пријем код Милановића без иједног Пленковићевог министра

Зоран Милановић и Андреј Пленковић, Фото Танјуг

Иако су позиви послати министрима унутарњих послова, одбране и бранитеља, ниједан од њих се ње одазвао, због свађе која месецима траје међу хрватским политичарима. Свађи су се придружили и неки бивши генерали који су припадници Генералског збора, па је дан уочи обележавања ”Олује” у Книну део њих био са Милановићем, а део са Пленковићем.

Генерал Маринко Крешић коментарисао је и одлуку ССДС-а да нико из редова српске мањине у Хрватској неће доћи на обележавање ”Олује” у Книн.

- Срби који живе у Хрватској имају иста права као и сви други и морало би постојати неко заједништво. ”Олуја” је била легитимна и легална акција, а са српске стране биле су мале жртве обзиром на величину акција. Ако је било злочина, то треба истражити - поручио је Крешић.

Зоран Милановић је доделио и низ одликовања, а у говору пред генералима је рекао да ”нико није у Хрватској никога прогнао.

- Ми не морамо да се извињавамо, наш пут је био цивилизован и праведан, а као у сваком рату био је крвав - рекао је председник Хрватске.

Милановић тврди да је било ”врло мало лоших ствари, а много величанствених. Хрватска је била у веома тешкој ситуацији и ништа јој није поклоњено. Све је два пута платила уз камате”.

Каже да Хрватска и није покушавала да расцепи БиХ, а да Бихаћ никада не би био деблокиран да није било Хрватске војске.

- Босански Срби не би положили оружје да их војска није сломила, а тридесет година касније мора да се извињавамо - додао је.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)

У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.

03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (1)

НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)